Bursa Evden Eve Nakliyat

EVDEN EVE TAŞIMACILIKTA PAKETLEMENİN ÖNEMİ

Evden eve taşımacılığı temelde iki aşamaya ayırmak mümkündür. İlk aşama, taşınacak olan eşyaların doğru bir şekilde ayrıştırılması ve paketlenmesi. İkinci aşama ise, mevcut eşyaların araca yüklenerek sevk işleminin sağlanmasıdır. Bugün, Bursa evden eve taşımacılık konusunda sizlere ilk aşamayı yani paketleme sürecini anlatacağız. Paketleme hususunda genelde çalıştığınız firmanın özel bir ekspertiz ekibi olmalıdır. Bu ekip, eşyalarınızı taşımadan önce ziyaret etmeli ve mevcut araştırmalarını, incelemelerini yaparak eşyalarınızı ayrıştırmalıdır. Kırılacak eşyalar, mobilyalar, beyaz eşyalar gibi… Sonrasında ise, tüm paketleme işlemleri bu ayrıştırmaya göre özel olarak yapılmalıdır. Zira her eşya türüne ayrı bir paketleme sistemi gerekmektedir. Peki, bu sistemler ve detaylar nelerdir?

  • 1) Öncelikle tek ve aynı kutulama taktiği ile tüm eşyaları paketleyemezsiniz. Kırılacak eşyalar için daha güvenli ve sağlam kutular/koliler gerekirken, standart eşyalar için normal koliler yeterli olabilecektir. Bu nedenle ilk amacınız kullanım amacına uygun olarak farklı paketleme malzemelerine sahip olmak olmalıdır.
  • 2) Eşyaları sadece kolilere yerleştirmek yeterli değildir. Örneğin bir cam, kırılacak eşya için daha dikkatli hareket etmeniz gerekir. Öncesinde bir folyo ya da farklı bir materyal ile eşyayı kaplar, sonrasında kolilemeye başlarsınız. Böylelikle kolinin haricinde ek olarak bir paketleme sağlamış, eşyanızı daha güvenli bir noktaya taşımış olursunuz.
  • 3) Tozlanma, taşıma süresince eşyaların en çok sorun yaşadığı konu olmaktadır. Bu nedenle eşyanın kırılma ve hassasiyet durumu her ne olursa olsun mutlaka streç ve benzeri kaplamalar ile eşyalar bir kez kolilenmeden önce kaplanmalıdır. Böylelikle dışarıda bulunurken ya da araçta yer alırken herhangi bir şekilde dışarıdan toz gibi harici istenmeyen unsurların eşyaya teması da önlenmiş olacaktır. Bu, buzdolabı ve benzeri doğrudan yiyecek, giyecek gibi unsurlara temas eden eşyalar için daha önemli bir detay olmaktadır.
  • 4) Battaniyeler, paketleme aşamasında en büyük kurtarıcı olmaktadırlar. Tüm işlemleri sağladıktan sonra kolileri battaniyeler ile güzelce sarmanız ve bağlamanız, hem mevcut güvenliği arttıracak hem de eşyaların daha temiz, daha sorunsuz bir şekilde taşınmasına olanak tanıyacaktır. Yukarıda ki temel 4 madde, sizlere eşyalarınızı genel olarak hassasiyet durumuna göre paketleme konusunda yardımcı olacaktır. Fakat bu durum başlı başına yeterli değildir. Sizler, bireysel olarak eşyalarınızı bu şekilde profesyonel bir çizgide asla paketleme işlemine tabii tutamazsınız. Bu nedenle çalışacağınız Bursan evden eve nakliyat firmasının mutlaka paketleme konusunda deneyimli bir ekibi olmalıdır. Ancak deneyimli ve profesyonel bir ekip tarafından paketleme süreci sağlıklı, sorunsuz olacaktır. Paketleme esnasında kullanılan malzemeler, izlenilen yol ve ne şekilde hareket edildiği gibi konularda hizmet almadan önce ilgili nakliyat firmasından ön bilgi alarak; hangi eşya türüne nasıl ilgi göstererek paketledikleri konusunda da daha net bilgi sahibi olabilir, verdikleri değeri daha net anlama şansına sahip olabilirsiniz.